KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005026
*
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 januari 2020
kl 19:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 08:39:07
1
Vinnande bud
9/1 14:06:01
2
400 kr
9/1 14:06:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Alexander Langlet
nr 1300 5026
Alexander Langlet
(1870-1953), Sverige
Oljemålning, Häst med hökärra, Signerad, daterad -42. Olja på duk, 38x47 cm
Alexander Langlet, svensk målare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 08:39:07 | 1 | Vinnande bud |
9/1 14:06:01 | 2 | 400 kr |
9/1 14:06:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Alexander Langlet
Alexander Langlet, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1870, död i Stuvsta utanför Stockholm 1953.Läs mer om Alexander Langlet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexander langlet häst med hökärra olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37